dr hab. Krzysztof Mielcarek - Teolog, doktor habilitowany teologii biblijnej, profesor KUL. Żonaty z Lucyną Mielcarek (psycholog). Syn Michał (ur. 2000). Studia teologiczne w Lublinie (KUL) i Rzymie (PIB). Doktorat w 1994 r., habilitacja 2008 r. Kierownik Katedry Egzegezy Ksiąg Narracyjnych Nowego Testamentu. Współpracuje z dominikanami od 2000 r. (wykłady i udział w Forum Młodzieży Dominikańskiej). Prowadzi pielgrzymki do krajów biblijnych.

o. Paweł Kozacki - urodził się blisko pół wieku temu, a od prawie trzech dekad wiedzie życie dominikańskie. Duszpasterz, redaktor, aktualnie przeor klasztoru w Krakowie. Publikuje teksty krótsze i dłuższe. Wydał trzy książki. Interesuje się swoim zbawieniem. W wolnych chwilach czyta, fotografuje, biega, jeździ na łyżworolkach i rowerze.

Joanna Tabaczek - ur. 1987, studentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fletu. Brała udział w licznych projektach orkiestrowych. Na stałe współpracuje z orkiestrą ICON pod batutą Huberta Kowalskiego.

o. Mariusz Tabaczek - ur. 1980, dominikanin, przez kilka lat pracował w redakcji miesięcznika "W drodze", był także duszpasterzem akademickim w DA Kresy w Poznaniu. Obecnie studiuje zagadnienia dialogu teologii i nauk ścisłych w Graduate Theological Union w Berkely, USA. Mieszka w Oakland.

o. Paweł Trzopek - ur. 1972, dominikanin, studiował nauki biblijne w Lublinie i Rzymie, redaktor naukowy "Biblii krok po kroku", wykładowca dominikańskiego Kolegium w Krakowie oraz dyrektor biblioteki Szkoły Biblijnej i Archeologicznej, mieszka w Jerozolimie.

Marcin Kwiatkowski - ur. 1981, absolwent Technikum Elektronicznego w Rzeszowie oraz wydziału informatyki WSISiZ w Warszawie. Wspólnie z żoną Iwoną prowadzi firmę Animativ, realizującą projekty internetowe, która w projekcie Czytaj Słowo jest odpowiedzialna za wszelkie sprawy techniczne.
W życiu osobistym dumny tato Karolinki (6 lat) i Kamila (7 lat) :-)

o. Dawid Kołodziejczyk - Dominikanin, urodził się w 1981 roku w Rzeszowie. Absolwent Technikum Elektronicznego w Rzeszowie. Do Zakonu wstąpił w 2001 roku. Ukończył Papieską Akademię Teologiczną w Krakowie. Obecnie mieszka w Krakowie, gdzie prowadzi katechezy dla narzeczonych oraz jest duszpasterzem Dominikańskiego Duszpasterstwa Rodzin.