Ponad dziesięć lat temu mój przyjaciel Michał, z którym wtedy rozmawiałem o głupotach przekazał mi bardzo prostą myśl dotyczącą poznawania Boga. Miałem, choćby mały fragment, ale codziennie czytać Pismo Święte.

Przez wiele lat doświadczałem i doświadczam trudu zmagania się ze sobą w tej sprawie. Coraz częściej odkrywam też, że wiele osób przeżywa tą samą trudność. Niby zatrzymanie się na kilka minut i sięgnięcie po Pismo nie powinno być trudne, a jednak…

Kiedy ruszaliśmy z pomysłem strony Czytaj Słowo wiedziałem, że zdecydowanie łatwiej jest czytać we wspólnocie. Wspólnota jest po to, żeby dać oparcie i pomóc, zmobilizować, ale też ułatwić zrozumienie Słowa. Elektroniczna, czy wirtualna wspólnota – takie wyrażenie nawet we mnie samym rysuje uśmiech, ale mimo wszystko mam głębokie przekonanie, że dla wielu z nas elektronika będzie bardzo pomocna.

W najbliższym Adwencie będziemy czytali Ewangelię wg św. Jana. Podzieliliśmy ją na małe fragmenty w taki sposób, aby rozpocząć czytanie 1 grudnia i zakończyć w Wigilię. Każdego dnia na stronie będzie odsłaniany kolejny fragment Ewangelii, a do tych, którzy zapisali swój adres mailowy na stronie wyślemy w nocy e-maila. Do każdego fragmentu dołączymy trzy komentarze w tym biblijny i małżeński. Ponieważ mam świadomość tego, że nie jesteśmy właścicielami Słowa i że Słowo jest żywe dlatego też, jeśli tylko macie takie pragnienie, przekazujcie je innym.

Proszę Ojca, aby czas przygotowania do spotkanie się ze Słowem, które stało się Ciałem, był dla nas wszystkich prawdziwym czasem zbliżania się do Boga.

W dzień Wszystkich Świętych 2013