Adwent i Wielki Post są dwoma uprzywilejowanymi okresami roku liturgicznego, które bardziej niż inne zapraszają na spotkanie z Bogiem. Różnią się one charakterem przygotowania i tonacją rozważanych tajemnic wiary, ale łączy je fakt, że zachęcają do porzucenia tego, co powierzchowne, i intensywniejszego wsłuchania się w to, co Bóg chce nam przekazać. Może On przemówić do człowieka w rozmaity sposób, ale uprzywilejowaną drogą będą natchnione słowa Biblii. Ważne jest zatem, byśmy nie prześlizgnęli się ponad nimi, ale starali się jak najbardziej skorzystać z tego skarbca. 

Trudno ogarnąć od razu wszystkie Święte Księgi, dlatego na przewodnika tegorocznego Adwentu wybraliśmy św. Łukasza. Codziennie będziemy zamieszczać na tej stronie kolejny rozdział spisanej przez niego Ewangelii. Zachęcamy Was do poświęcenia każdego dnia tyle czasu, ile będzie Wam potrzebne, byście spokojni przeczytali tekst rozdziału. Gdybyście chcieli skorzystać z pomocy, to pod rozdziałem zamieszczać będziemy trzy komentarze. Ojciec Paweł Trzopek będzie pisał komentarze biblijne, ojciec Dawid Kołodziejczyk będzie autorem cyklu rozważań „Co Bóg mówi do mnie?”, a ojciec Paweł Kozacki spróbuje odpowiadać na pytanie „Co Duch mówi do Kościoła?” 

Zaczynamy od pierwszej niedzieli adwentu, czyli 2 grudnia, a kończymy w Wigilię, 24 grudnia. Teksty Ewangelii i komentarze będziemy zamieszczać na niniejszej stronie, a do tych, którzy wpiszą swój adres w okienko newslettera, będziemy wysyłali maile każdego poprzedniego dnia wieczorem.